Chillout

Jakie są najmniej kontuzjogenne sporty?

Uprawianie sportów, które wymagają od nas dużego wysiłku fizycznego, często wiąże się z doznaniem różnego rodzaju kontuzji. Nawet drobne urazy potrafią być kłopotliwe dla sportowca. Osoba, która aktywnie uprawia wymagającą dyscyplinę sportową np. sporty walki, jest narażona na dużą ilość urazów. Poważniejsze kontuzje mogą prowadzić do komplikacji naszego codziennego życia. Dlatego decyzja o aktywnym uprawianiu wymagającej dyscypliny sportowej powinna być podjęta w odpowiedzialny sposób. W obecnych czasach możemy bardzo szybko dowiedzieć się, jakie konsekwencje niesie za sobą trenowanie wybranej dyscypliny. W Internecie znajdziemy masę poradników oraz różnego rodzaju wypowiedzi profesjonalistów, którzy opowiadają o swoim fachu w szczegółowy sposób.

Czy istnieją „bezpieczne” sporty?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Jeżeli rozpatrzymy problem pod względem fizycznym, to tak — możemy znaleźć wiele sportów, które nie narażą naszego ciała na kontuzje. Jednak warto jest wspomnieć o tym, że obciążenie psychicznie może pozostać, pomimo tego, że nasze ciało będzie nienaruszone. Bardzo wiele zależy tutaj od podejścia osoby, która będzie zajmowała się uprawianiem danego sportu. Warto również dodać, że ogromną rolę w sporcie odgrywa nasze przygotowanie i odpowiednie wprowadzenie przez trenera. Jeżeli cały okres naszych ćwiczeń będzie odbywał się pod czujnym okiem doświadczonego trenera, to ryzyko nabawienia się kontuzji znacznie maleje, nawet w przypadku uprawiania pozornie niebezpiecznego sportu, jak np. MMA. Dlatego właśnie wybór dobrego trenera jest taki ważny. Na samym początku naszej przygody z danym sportem potrzebujemy osoby, która w odpowiedni sposób wprowadzi nas w świat wybranej dyscypliny. Dzięki temu unikniemy różnego rodzaju urazów fizycznych oraz nabierzemy dobre nastawienie psychiczne do dalszych treningów. Sport jest przecież nie tylko rywalizacją z przeciwnikiem, ale też „walką” z własnymi słabościami.

Kilka ciekawych propozycji:

Pływanie

Pływanie to jeden ze sportów, które możemy spokojnie zaliczyć do tych najmniej kontuzjogennych. Kluczem do nienabawienia się kontuzji w czasie pływania jest odpowiednia technika. Pływanie to sport, który angażuje większość mięśni w naszym ciele. Warto jest więc zrobić dokładną rozgrzewkę oraz dobrze zaplanować nasz cały trening. Dzięki temu będziemy pewni, że nie grozi nam żaden poważny uraz. Pływanie jest również często polecanym sportem przez lekarzy. Przykładowo hartuje nasz organizm oraz może mieć pozytywny wpływ na różnego rodzaju schorzenia np. problemy z plecami.

Szachy

Czyli sport, w którym największe znacznie odgrywa nasza kondycja psychiczna, a nie wydolność naszych płuc. Z oczywistych przyczyn szachy nie narażają nas na kontuzje. Jedynym ruchem, jaki musimy wykonywać, jest przesuwanie figur. Kiedy szukamy sportu, który nie wymaga od nas przygotowań pod kątem fizycznym, to szachy powinny znaleźć się pierwsze na naszej liście.

Kolarstwo

Jazda na rowerze również nie powinna być dla nas obciążająca pod względem kontuzji. Warto jest wspomnieć, że ogromne znaczenie w przypadku tego sportu ma rodzaj tras, które wybierzemy. Górskie szalki są skrajnie bardziej niebezpiecznie w kwestii nabawiania się kontuzji niż rodzinny wyjazd na wycieczkę rowerową do lasu. Najbezpieczniejszą formą kolarstwa jest ta stacjonarna.

Sportowe artykuły znajdziesz również na stronie: nswiecie.pl.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

You may also like

Leave a reply

More in Chillout