Edukacja i praca

5 mitów o edukacji, w które wciąż możesz wierzyć

Wielu uczniów, rodziców, a nawet nauczycieli wierzy w wiele mitów na temat edukacji i systemu szkolnictwa w naszym kraju, które istnieją do dziś tylko dzięki plotkom i stereotypom. Koniecznie zapoznaj się z tą listą pięciu popularnych mitów o edukacji, w które wciąż wierzy wiele osób i przekonaj się, czy twój obraz polskiej szkoły jest dalszy od rzeczywistości, niż do tej pory sądziłeś!

W szkołach prywatnych utrzymany jest wyższy poziom, niż w szkołach publicznych

To oczywiście nie koniecznie musi być mit, znajdziemy bowiem w naszym kraju wiele prywatnych placówek, które robią świetną robotę. Nie należą jednak one do większości. Wbrew pozorom za pieniędzmi rzadko idą podwyższone standardy. Często w warunkach przepełnionych szkół i wielu chętnych nauczyciele czy dyrektorzy pozwalają sobie na większą swobodę, niż taka sama kadra w szkołach publicznych. Nad nimi nie ma ciężkiej ręki, a przez to, że rodzice płacą w nich za edukację swoich dzieci, sprawiają wrażenie, że to oni kontrolują sytuację i mogą dyktować często absurdalne warunki współpracy.

Po prestiżowej szkole będziesz miał większe szanse na dostanie się na dobrą uczelnię

W obecnym systemie edukacji na publicznych uczelniach liczą się wyniki maturalne i ewentualnie świadectwa ukończenia szkoły średniej, a nie to, jaką szkołę skończymy. Tak naprawdę może się okazać, że uczeń z gorszej szkoły, ale z lepszymi ocenami od naszych będzie miał większe szanse na porządne wykształcenie od nas. Może nie wydawać się to zbyt sprawiedliwe, ale trzeba pamiętać też, po co wybieramy konkretną szkołę. W Polsce szkoły średnie nie są aż tak poważane jak uniwersytety, ale możemy przyswoić na nich potrzebną nam w przyszłym zawodzie, w którego stronę będziemy zdobywać wykształcenie.

Po studiach będziesz zarabiał więcej

I tak i nie. Zależy to od studiów i od osoby. Oczywiście nie możesz praktykować medycyny bez odpowiedniego wykształcenia, a w każdym razie nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tego robił. Nie jest to jednak reguła odnosząca się do wszystkich kierunków. Wielu z najbogatszych ludzi świata nie skończyło żadnego uniwersytetu, ale dzięki swoim umiejętnościom udało im się odnieść sukces. Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć sobie, czy branża, w którą chcemy wejść, wymaga od nas ukończenia studiów wyższych. Może się bowiem okazać, że tylko spowolnią nas one w rozwijaniu kariery.

Oceny świadczą o twojej inteligencji

To absolutna bzdura, w którą wierzy naprawdę niewiele osób, ale kiedy przychodzi co do czego, to osoby z dobrymi ocenami postrzegamy jako tych mądrych, a z osobami ze słabszymi wynikami nie chcemy współpracować. Mimo że zdajemy sobie sprawę z tego, że oceny nie definiują człowieka, jest to dla nas najprostszy wyznacznik czyjejś inteligencji. Jednak prawda może nas mocno zaskoczyć, bo inteligentne osoby poświęcają mniej czasu na naukę i nie muszą wkuwać wszystkiego na pamięć, a dobre oceny często poświęcają dla rozwoju swoich pasji czy zainteresowań.

Szkoła nie nauczy Cię praktycznych umiejętności

Szkoła to prawdziwa szkoła dorosłego życia. To nie tylko głupie formułki, które nigdy nam się nie przydadzą, ale lekcja tego, jak osiągać swoje cele, zaplanować pracę i jak pracować w zespole. Chociaż wielu uczniów uwielbia mówić, że szkoła do niczego im się w życiu nie przyda, to jest to zwyczajnie nieprawda. Szkoła nie ma na celu tylko nauczenia nas kilku mniej lub bardziej przydatnych umiejętności. Nauczy Cię czytania ze zrozumieniem, dzięki czemu wypełnisz w przyszłości swoją deklarację podatkową oraz tego, jak pracować w grupie, dzięki czemu w przyszłości zbudujesz sam swój zespół w pracy.

Gry uzależniają i odciągają Cię od nauki

Nie można polemizować z tym, że czas spędzany przed ekranami mniejszymi i większymi wciąga, tym bardziej że wykorzystujemy urządzenia elektroniczne nie tylko do komunikacji i nauki, ale też do rozrywki. Warto wiedzieć w co gra nasze dziecko i co robi w sieci, ale samo obcowanie z grami może przyczynić się do rozwoju kreatywności, do nauki myślenia strategicznego i logicznego, do pracy w zespole, do rozwoju umiejętności technicznych. Gry i wszelkie aspekty z nimi związane poszerzają horyzonty, wspierają naukę języka angielskiego, a pod nadzorem rodziców uczą także gospodarowania budżetem.

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć legalne sposoby na pozyskanie Xbox Game Pass przy jednoczesnym zaoszczędzeniu nawet 90% rynkowej ceny, która wynosi 54.99 złotych. Prezentowane przez nas metody pozwalają na konwersję innych, tańszych abonamentów na abonament Xbox Game Pass. W skład naszej oferty wchodzi Xbox Game Pass na PC i konsolę, EA Play na konsole i PC, Cloud Gaming na urządzenia z Androidem oraz Xbox Live Gold. Nasze poradniki adresowane są zarówno do nowych subskrybentów, jak i do aktualnych i powracających. W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów nasz dział obsługi klienta świadczy kompleksową pomoc.

You may also like

Leave a reply