Chillout

Wirtualne spacery – podróże dla wygodnych

Zawsze chciałeś zwiedzić katedrę Notre Dame? A może co bliżej? Na przykład krakowskie Sukiennice. Dzięki wciąż rozwijającej się technologii fotograficznej jest to możliwe bez wstawania z kanapy. Jedyne czego potrzebujesz to komputer lub telefon i dostęp do internetu.

Wirtualne spacery – podróże bez wychodzenia z domu

Ostatnie wydarzenia na świecie, spowodowały, że o wiele częściej decydujemy się na spędzenie czasu w domu. Coraz lepsze modele aparatów i kamer, są w stanie pokazać nam nawet najbardziej szczegółowe elementy danego budynku lub pomieszczenia. Dzięki wirtualnym spacerom, nawet najbardziej odległe miejsca są na wyciągnięcie ręki. Oczywiście ich funkcja dla niektórych może okazać się zupełnie inna. Planując realny wyjazd, możemy wykorzystać wirtualne spacery, do sprawdzenia czy na pewno chcemy wybrać się w dane miejsce. Czasami bywa tak, że podekscytujemy się danym zabytkiem, a w momencie dotarcia na miejsce okazuje się totalną klapą. Wirtualny spacer, pozwoli zapobiec takim sytuacjom.

Wirtualne spacery – jak właściwie powstają?

Do tworzenia wirtualnych spacerów, wykorzystuje się specjalistyczne 360-stopniowe kamery, aparaty oraz drony. Czas wykonania całego spaceru, zależy od wielkości miejsca, które fotografujemy. Średnia długość wykonania jednego zdjęcia to 5 minut. Podczas tworzenia wirtualnego spaceru, należy wziąć pod uwagę parę ważnych czynników. Jest to między innymi zatłoczenie danego miejsca. Zbyt duża ilość turystów lub pracowników, znacznie spowolni cały proces. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest oświetlenie. Dobre zdjęcia wymagają dobrej pogody. Aby uchwycić jak najwięcej szczegółów, najlepiej jest wybrać słoneczny dzień. Szczegółowe informacje na temat profesjonalnych wirtualnych spacerów znajdziemy na stronie http://spacery360.com/. Jeśli chcesz wykorzystać ten sposób przedstawiania przestrzeni w swoim życiu, zapoznaj się z ofertą. Wirtualny spacer, może sprawdzić się również przy mniejszych projektach, takich jak przedstawienie swojej firmy.

You may also like

Leave a reply

More in Chillout