Dom i wnętrza

6 prostych pomysłów na przebudowę łazienki, aby urozmaicić swoją przestrzeń

Szukasz łatwych pomysłów na przebudowę łazienki? Przygotowaliśmy sześciostopniową listę kontrolną, dzięki której Twoja przestrzeń będzie wyglądać zupełnie jak nowa.

Wymień szafkę

Szybko zmień wygląd całej łazienki dzięki temu jednemu elementowi. Dzięki różnym stylom i wzorom możesz znaleźć taki, który pasuje do Twojej estetyki i potrzeb. Toaletki umożliwiają także mieszanie i dopasowywanie stylów zlewozmywaków oraz materiałów podstawy i blatu, aby znaleźć idealne dopasowanie. Jeśli chcesz uzyskać jednolitą przestrzeń, dopasuj kolor podstawowy toaletki do innych elementów w pokoju, aby uzyskać spójny wygląd. Aby uzyskać odważne podejście, znajdź kolorową podstawę toaletki lub unikalny zlew.

Zmień baterie

Ponieważ jest zawsze z przodu i na środku, nowa bateria może natychmiast poprawić cały wygląd zlewu i próżności. Wybierz taki, który ma taką samą liczbę otworów montażowych jak istniejący kran i wybierz wykończenie pasujące do Twojego sprzętu. Aby uzyskać najbardziej jednolity wygląd, połącz nowe baterie ze sprzętem do toaletki. Baw się tym – Twój kran jest najczęściej używanym przedmiotem w Twojej łazience.

Ulepsz swój sprzęt łazienkowy

Aby uzyskać szybki lifting, który wymaga tylko śrubokręta, wymień sprzęt łazienkowy. Obejmuje to wszystko, od wieszaków na ręczniki po uchwyty na papier toaletowy po uchwyty do toaletki. Ten pomysł na przebudowę łazienki zrób to sam może wydawać się niewielki, ale te przyciągające wzrok elementy znacznie zmieniają wygląd Twojej łazienki. Zalecamy dopasowanie wykończeń na całej płycie, aby uzyskać spójny wygląd.

Wymień toaletę

Podczas gdy toalety często są pomijane jako stylowy element łazienki, ich rodzaj, kształt i wysokość miski mogą wpływać na wygląd reszty pomieszczenia. Nie pozwól, aby to urządzenie zgubiło się w tasowaniu przebudowy Twojej łazienki, znajdź toaletę, która uzupełni przestrzeń.

Wymień oświetlenie łazienki

Czas zobaczyć swoją łazienkę w nowym świetle. Odpowiednie oświetlenie może ułatwić lub zepsuć remont, więc upewnij się, że pomaga ono w zespoleniu pomieszczenia. Dobrą zasadą jest połączenie oświetlenia otoczenia (lampy sufitowe), oświetlenia zadaniowego i oświetlenia dekoracyjnego (żyrandole lub lampy wiszące). Jeśli okaże się, że obecnie nie masz wystarczająco dużo światła, aby przygotować się rano, dodaj kolejną oprawę oświetleniową.

Aktualizacja podłogi

Ze wszystkich naszych pomysłów na przebudowę łazienki jest to najbardziej czasochłonna opcja. Jednak dodanie kreatywnych płytek podłogowych może mieć duży wpływ. Niezależnie od tego, czy wykonujesz ten projekt samodzielnie, czy zatrudniasz profesjonalistę, Twoja łazienka może zostać całkowicie odświeżona dzięki nowej płytce. Wszystkie płytki powinny być zagruntowane tak, aby były odporne na wodę i wilgoć, aby zapobiec uszkodzeniom i poślizgnięciu się.

Jeśli Twoja łazienka jest mała, wypróbuj płytki w miękkim pastelowym lub neutralnym kolorze. Subtelne odcienie sprawią, że ciasna przestrzeń będzie bardziej przestronna. Układanie płytek ukośnie również sprawia, że ​​pomieszczenia wydają się większe, ponieważ oczy są skierowane na zewnątrz, do rogów pomieszczenia. W przypadku dużych łazienek można uciec od ciemniejszych, bardziej nasyconych odcieni, takich jak granat i głębokie brązy. Odważne, jasne odcienie najlepiej prezentują się w dobrze oświetlonych, dużych łazienkach. Pamiętaj, aby wszystko było symetryczne. Na przykład układając kafelki wokół toaletki, upewnij się, że płytki mają ten sam rozmiar. Nie chcesz, aby płytki w połowie rozmiaru były po jednej stronie, a pełnowymiarowe po drugiej.

You may also like

Leave a reply