Dom i wnętrza

Ile kosztuje remont łazienki w 2022 roku?

Trzeba przyznać, że łazienka jest tym pomieszczeniem w domu, które jest remontowane najrzadziej. Eksperci uważają, że przeciętna polska rodzina remontuje łazienkę raz na kilka czy kilkanaście lat. Związane jest to przede wszystkim z kosztami, z niedogodnościami dla domowników oraz czasem trwania takiej modernizacji. Postanowiliśmy sprawdzić, ile tak naprawdę kosztuje remont łazienki i czy można obniżyć tą kwotę oraz sprawić, by remont trwał krócej. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Niezbędne wyposażenie w każdej łazience

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje remont łazienki. Koszty te związane przede wszystkim z tym, jakie elementy wyposażenia łazienki zostały wykorzystane, a także i czy remont jest przeprowadzany samodzielnie czy wykonuje go fachowiec. Oczywiście nie bez znacznie jest metraż łazienki oraz umiejscowienie. Fachowcy inaczej wyceniają swoją pracę w Warszawie, a inaczej w oddalonej od miast wiosce. Ceny te mogą być diametralnie różne. Z tych względów nie można podać kwoty, która będzie adekwatna. Możemy jednak przyjąć, że koszt remontu łazienki, która ma ok 4 m2 to od 15 do 30 000 zł.

Oczywiście koszt ten może być także sporo wyższy, a także i niższy – wiele zależy od wyposażenia. W każdej łazience muszą znaleźć się baterie, meble do łazienki (przynajmniej szafka pod umywalkę), sanitariat, wanna/kabina prysznicowa. Z pewnością na tych elementach nie warto jest oszczędzać. Im wyższy będzie ich standard, tym możemy mieć pewność, że nie trzeba będzie wymienić ich po 2 – 3 latach użytkowania. Ważne jest także to, żeby przed wyborem wyposażenia do łazienki zwrócić uwagę czy dane elementy posiadają w regularnej sprzedaży części zamienne.

Postaw na dobrej jakości baterie umywalkowe!

Baterie umywalkowe są tymi elementami łazienkowego wyposażenia, które są najczęściej użytkowane. Korzysta się z nich nie tylko rano czy wieczorem, ale czasem (w zależności od ilości domowników) nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Dobra bateria umywalkowa to nie tylko taka, która ze względu na design pasuje do danej aranżacji, ale także i model który jest funkcjonalny, przez długi czas bezawaryjny oraz taki podczas użytkowania którego można znacznie zmniejszyć zużycie wody.

Oczywiście na rynku znajduje się wiele rodzajów dobrych baterii umywalkowych. Podczas ich wyboru należy zwrócić uwagę na to czy są wyposażone w ceramiczne głowice, na to z jakiego materiału zostały wykonane. Eksperci polecają baterie umywalkowe, które wykonane są z mosiądzu, czyli materiału, który nie tylko nie koroduje, ale także jest trwały oraz posiada właściwości antyseptyczne. Dobrze, jeśli bateria umywalkowa jest wyposażona w ogranicznik przepływu ciepłej wody lub perlator na końcu wylewki. Ta niepozorna część sprawia, że wypływająca woda jest mieszana z powietrzem, w rezultacie woda jest napowietrzana, ma większą objętość i zużywa się jej mniej nawet o 30-40%!

Artykuł napisany przy współpracy z sklepem www.lazienkiabc.pl – Kompleksowe wyposażenie łazienki w jednym miejscu!

You may also like

Leave a reply