Dom i wnętrza

Jak dbać o kanapę, narożnik czy inne meble tapicerowane codziennego użytku?

Meble tapicerowane, pokryte różnego rodzaju miękkimi i przytulnymi tkaninami wymagają szczególnej uwagi i dbałości. Wszelkiego rodzaju zalania czy zabrudzenia, wnikają we włókno i bywają uciążliwe przy czyszczeniu, lub czasem nawet nie możemy usunąć plam tradycyjnym praniem ręcznym. Warto dbać o meble użytku codziennego każdego dnia, aby były jak najmniej narażone na kontakt z zanieczyszczeniami i służyły nam przez długie lata.

Jak uchronić kanapę przed zabrudzeniami?

Kanapy, fotele, pufy, bujaki i wszystkie tym podobne meble w naszym mieszkaniu są narażone nie tylko na zabrudzenia wskutek wypadków, ale warto pamiętać, że zbierają kurz, sierść, włosy czy nawet pyłki, które wpadają do domu przez otwarte okna. Żeby nie narażać naszych mebli na zbyt duże zużycie i chronić je przed zabrudzeniami warto zastosować kilka przydatnych metod:

  • Kanapę warto od czasu do czasu oczyścić z zanieczyszczeń, których nie widać gołym okiem. Idealnie sprawdzi się tutaj rolka do ubrań – usunie kurz, sierść zwierząt i zniweluje powstałe zmechacenia
  • Miejsca, na których siadamy, warto wyścielić kocem, albo dekoracyjnymi cienkimi poduszkami, które spełnią funkcję dodatkowego zabezpieczenia naszych mebli. Koc czy poduszkę łatwiej wymienić lub wyprać, niż cały duży mebel.
  • Od czasu do czasu warto naszą kanapę delikatnie umyć zwilżoną gąbeczką nasączoną wodą, lub z domieszką preparatu, który służy do prania tapicerki.

Jakie meble tapicerowane kupować do wnętrz mieszkalnych?

Najlepszym rozwiązaniem są kanapy, narożniki czy fotele, które mają wymienny pokrowiec. Nawet jeżeli dojdzie do zabrudzenia na tyle silnego, że pozostaną plamy, to pokrowiec zawsze można wymienić, lub zdjąć i wyprać używając silniejszej chemii. Do mebli przywiązujemy się niekiedy na tyle mocno, że nie chcemy się z nimi rozstawać. Nawet jeżeli finanse nie stanowią problemu, to sentyment nie pozwala nam na wyrzucenie czegoś z czym czujemy się komfortowo. Wymienne pokrowce na meblach są w takiej sytuacji nie tylko bezpieczne, ale i praktyczne.

W praktyce i lepszym utrzymaniu czystości sprawdzą się też meble z ekoskóry. O wiele łatwiej usunąć z nich zanieczyszczenia i kurz. Jednak nawet w tym przypadku należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, aby nie odbarwić materiału, bo usunięcie plam może być w tej sytuacji niewyobrażalnie trudne.

Jak walczyć z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami?

Jeżeli nasze meble są dla nas wyjątkowe i chcemy czyszczeniem im pomóc, a nie jeszcze bardziej zaszkodzić, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się praniem tapicerki. Pranie kanapy w dzielnicy Targówek daje nam gwarancję nie tylko odnowienia jej wyglądu, przywrócenia jej pierwotnej świeżości i czystości, ale także usunięcia widocznych plam, które powstały po wylaniu lampki wina, zabrudzeniach artykułami spożywczymi, czy plam powstałych po  niekuwetowych kotach. Skorzystanie z usług profesjonalistów sprawi, że nasza kanapa zostanie oczyszczona nie tylko na wierzchu, ale zostanie z niej usunięty kurz i osady, które utknęły głęboko w tkaninie, zniknie nieprzyjemny zapach, a my otrzymamy niemalże nowy mebel, na którym relaksujemy się już od wielu lat.

You may also like

Leave a reply