Zakupy

Ranking najlepszych prezentów pod choinkę dla aktywnych

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż! Warto już teraz zadbać o prezenty pod choinkę. Oto ranking idealnych prezentów dla aktywnych, które po świętach na pewno nie znikną w kącie!

Gumy theraband

Gumy do strechingu theraband to cenione akcesoria przydatne po treningu. Mają różną grubość, a co za tym idzie możliwość rozciągania. To taśmy rehabilitacyjne, ale umiejętnie używane mogą idealnie robić za obciążenie, dzięki temu zastępując niewygodne często w przewożeniu ciężarki. Gumy można zabrać ze sobą gdziekolwiek się jedzie. Ułatwiają rozciąganie się mięśni rąk i nóg. Idealne na jogę, czy zwykłe rozciąganie po treningu.

Obciążniki na nogi

Obciążniki na rzepy na nogi bądź ręce to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią ćwiczenia z obciążeniem, ale nie mają możliwości chodzenia na siłownię. Obciążniki są świetne, kiedy chcemy zwiększyć wytrzymałość mięśni. Można ich używać na co dzień podczas chodzenia, czy biegania, ale także wykonywać wiele ćwiczeń, np. wykroków, czy unoszenia nóg w klęku podpartym. Na pewno będą często towarzyszyły bliskiej osobie podczas ćwiczeń w domu.

Bidon z zabawnym napisem

Takie bidon będzie idealnym towarzyszem dalszych wypraw, czy wyjść na siłownię. Bidon można wypełnić ulubionym napojem albo wodą. Dzięki niemu można zaoszczędzić na kupowaniu wody butelkowanej oraz przyczynić się do zmniejszenia ilości śmieci. Do bidonu można również dodawać kawałki owoców, by woda miała lepszy smak.

Krokomierz ze stoperem

Krokomierz może okazać się prawdziwym sprzymierzeńcem dobrej formy. Dla osób trenujących nordic walking to idealny sposób na motywowanie się i sprawdzanie swoich nowych osiągnięć. Krokomierz ma również funkcję stopera, dzięki czemu także biegacze będą mogli na bieżąco sprawdzać swoje osiągi. Jest znacznie dokładniejszy od aplikacji na telefony, dlatego warto sprawić go bliskiej nam osobie.

Mata do ćwiczeń

Mata do jogi lub ćwiczeń w domu to idealna propozycja na prezent dla osoby aktywnej. Warto wybrać taka, która będzie miała antypoślizgową powierzchnię oraz będzie dostatecznie gruba, by osoba na niej ćwicząca nie czuła twardego podłoża. Mata powinna być tez lekka, by móc ją przenosić w dowolne miejsce. Będzie świetnym kompanem podczas ćwiczeń w parku oraz na siłowni. Dla osób aktywnych jest prawdziwym must have!

Legginsy sportowe

Dla bliskiej osoby świetnym pomysłem będzie również wybór legginsów sportowych. Są one dostępne w uniwersalnych kolorach oraz tych bardziej szalonych z full printem. Powinny być przede wszystkim przyjemne w dotyku i przewiewne. Warto wybrać model z oddychającego materiału. Warto, by miały wyższy stan oraz specjalną gumę w pasie, by nie zsuwały się przy nieco bardziej dynamicznych ćwiczeniach. Świetnie dopasowują się do ciała, a przede wszystkim sprawiają, że nawet ćwiczenia wymagające ogromnego zakresu ruchu, takie jak pilates, czy joga, będą mogły być wykonywane z przyjemnością, bez przejmowania się uwierającym, czy przesuwającym się ubraniem

You may also like

Leave a reply

More in Zakupy