Firmy

Przesyłka paletowa – co warto wiedzieć?

Przesyłki paletowe w szczególności obejmują wysyłkę towarów o większych gabarytach lub produktów w opakowaniach zbiorczych. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat specyfiki takich przesyłek.

Specyfika przesyłek paletowych

Przesyłka paletowa to taka, w której towar umieszczony jest na specjalnej palecie. Standardowy rozmiar palety to 120 cm na 80 cm i to właśnie produkty o tych rozmiarach są najczęściej wykorzystywane podczas realizacji wysyłek różnych towarów. Jednak w obecnych czasach w sprzedaży można również znaleźć inne rozmiary palet. Warto ich rozmiar w odpowiedni sposób dopasować do transportowanych towarów. Dość często wykorzystywane są również palety przemysłowe, które mają rozmiar 120 cm na 100 cm. Natomiast waga przesyłki paletowej w dużej mierze zależna jest od wyboru konkretnego przewoźnika, ponieważ każda firma kurierska ma określoną maksymalną wagę przesyłki paletowej, którą może zrealizować. Wysyłki paletowe bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku wysyłki towarów o dużych gabarytach lub masie, a także większej ilości produktów, które są zapakowane w opakowanie zbiorcze.

Jak wysłać paletę?

Podczas wysyłki palety kurierem bardzo istotne jest jej odpowiednie przygotowanie do transportu. Przede wszystkim towar powinno się we właściwy sposób umieścić na palecie, tak aby był w pełni bezpieczny podczas transportu. Warto pamiętać, że zapakowane produkty nie powinny wystawać poza paletę, ponieważ w tym przypadku konieczne może być wniesienie dodatkowych opłat. Dobrze jest upewnić się, czy zapakowana przesyłka paletowa ma odpowiednie wymiary oraz dopuszczalną wagę. Następnym krokiem wysyłki palety jest jej zabezpieczenie przed możliwymi do wystąpienia uszkodzeniami. W tym celu można skorzystać z taśm zabezpieczających albo owinąć paletę folią stretch. Dzięki temu na pewno nic nie ulegnie uszkodzeniu podczas transportu. Ostatnim krokiem wysyłki paczki paletowej jest zamówienie kuriera, który po nią przyjedzie, aby w bezpieczny sposób mogła trafić do nadawcy.

Oferta AlleKurier

Bardzo dobrym pomysłem podczas wysyłki przesyłki paletowej będzie skorzystanie z usług brokera kurierskiego. Wśród najbardziej polecanych podmiotów można wyróżnić firmę AlleKurier. Jej dokładna oferta dostępna jest na stronie internetowej, która znajduje się pod adresem: https://allekurier.pl/przesylki-paletowe. W ramach usług oferowanych przez brokera kurierskiego dostępne są tanie przesyłki w różnych rozmiarach. Mogą to być zarówno standardowe paczki, jak i przesyłki paletowe o większych gabarytach. Wysyłki realizowane są na terenie kraju, ale także poza jego granicami. Przesyłki zagraniczne transportowane są na terenie Unii Europejskiej, a także poza obszarem Unii Europejskiej, jeśli występuje taka konieczność. AlleKurier ma w swojej ofercie szeroki zakres usług, dlatego na pewno możliwe będzie zrealizowanie wysyłki wszystkich niezbędnych towarów w dowolne miejsce. Przesyłki wysyłane są w bardzo atrakcyjnych cenach, które mogą być nawet do 70% niższe niż w standardowej ofercie firmy kurierskiej. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem usług brokera kurierskiego.

You may also like

Leave a reply

More in Firmy