Chillout

Powody, dla których lepiej przechowywać wino w piwnicy.

Posiadanie optymalnej przestrzeni do przechowywania butelek jest marzeniem każdego miłośnika wina. Aby nie stracić żadnej z cech wina, musi ono być przechowywane w specjalnym środowisku, wymagającym odpowiedniej temperatury, doskonale kontrolowanej wilgotności i ciemności. Dowiedz się, po co instalować piwnicę winną zakopaną pod domem.

Idealne miejsce do przechowywania wina.

Podziemna piwnica winna jest idealnym miejscem do przechowywania wina. Posiada wszystkie niezbędne warunki do dojrzewania wina. Przypomnijmy sobie podstawowe kryteria przechowywania wina.

W stabilnej temperaturze.

Wino nie może być poddawane zmianom temperatury. Zmiany temperatury, które są szkodliwe dla wina, zmieniają jego właściwości. Idealna temperatura to około 13 stopni. Temperatura ta może być uzyskiwana i stabilizowana w podziemnej piwnicy winiarskiej.

Z kontrolowaną higrometrią.

W podziemnej piwnicy winiarskiej, wina korzystają z poziomu wilgotności, który musi być utrzymywany przez kilka tygodni, a nawet lat. W rzeczywistości zalecany jest poziom wilgotności wynoszący około 70%. Jeśli miejsce jest zbyt wilgotne, etykiety mogą zostać uszkodzone i zejść z butelek. Wręcz przeciwnie, jeśli przestrzeń nie jest wystarczająco wilgotna, korki mogą wyschnąć i spowodować mikrootlenienie wina. Podziemna piwnica winiarska pozwala miłośnikom wina na regulację higieny.

W ciemności.

Podziemna piwnica winiarska zapewnia niezbędną ciemność dla zachowania i dojrzewania wina. Wiadomo, że promienie UV pogarszają smak i aromat wina. Nawet jeśli butelki są zazwyczaj wyposażone w szybę, aby ograniczyć ryzyko, konieczne jest utrzymanie ich w ciemnej przestrzeni.

Z dala od wibracji.

Wreszcie, podziemna piwnica winna jest idealna do przechowywania butelek wina z dala od drgań. Wibracje, które mogą być wywołane na przykład przez sprzęt gospodarstwa domowego, są bardzo złe dla wina, ponieważ zakłócają jego osady.

Instalacja podziemnej piwnicy winiarskiej.

Optymalnym środowiskiem do przechowywania wina byłaby klasyczna piwnica, ale nie każdy ma szczęście, że ma taką przestrzeń. Jeśli nie masz piwnicy, to czemu jej nie stworzysz? Producenci zakopanych piwnic winiarskich mogą zainstalować idealne miejsce do przechowywania Twoich butelek. Wystarczy kilka dni, aby stworzyć piwnicę winną zakopaną pod twoim domem. Istnieje kilka modeli piwnic, niektóre z nich mogą pomieścić nawet do 2800 butelek. Najmniejsze modele mogą przechowywać od 630 do 880 butelek. Dostępne są również modele pośrednie. Japońskie lub spiralne schody prowadzą do twoich butelek.

Podziemna piwnica winna to nie tylko najlepsze rozwiązanie do przechowywania Twoich win! Jest to również rozwiązanie estetyczne, które wnosi wartość dodaną do Twojego domu i zrobi wrażenie na wszystkich Twoich gościach. Dzięki przeszklonemu lukowi możesz cieszyć się widokiem swoich butelek z salonu z lotu ptaka.

You may also like

Leave a reply

More in Chillout