Zdrowie

Mezoterapia – co musisz wiedzieć przed wykonaniem zabiegu

Mezoterapia staje się coraz popularniejszym zabiegiem kosmetycznym, wykonują go nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Jego działanie przynosi spektakularne efekty zauważalne od razu po wykonaniu zabiegu, a efekty są długo widoczne. Regularne wykonywanie mezoterapii zatrzymuje procesy starzenia się skóry, sprawiając, iż będzie ona wyglądała promiennie i gładko. Co należy jeszcze wiedzieć o mezoterapii?

Czym jest zabieg mezoterapii i dla kogo jest przeznaczony?

Mezoterapia skóry jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów, niewymagających ingerencji chirurgicznych, dzięki którym spowolniony zostaje proces starzenia się skóry. Zabieg mezoterapii polega na dostarczeniu substancji czynnych bezpośrednio w skórę. Mezoterapię wykonuje się przy pomocy specjalnego urządzenia zakończonego malutkimi igiełkami (mezoterapia igłowa) lub metodą elektroporacji (mezoterapia bezigłowa). Dzięki temu zabiegowi substancje lecznicze, regenerujące i odżywcze są dostarczane w głąb naszej skóry, dzięki temu efekty są zauważalne od razu. Skóra jest jędrna, nawilżona i widocznie odmłodzona. Substancje czynne dobierane są indywidualnie według potrzeb pacjenta i rodzaju problemu, z jakim się on zmaga, najczęściej wykorzystuje się kwas hialuronowy, sole mineralne, witaminy lub aminokwasy.

Mezoterapia igłowa głowy – Gdańskie kliniki Clinica Cosmetologica specjalizują się w zabiegach mezoterapii skóry głowy, który jest z kolei zabiegiem działającym w niezwykły sposób na włosy. Wypadające, suche i łamliwe włosy są skutkiem braku dbania o skórę głowy, to od jej kondycji zależy stan włosa, prędkość wzrostu i jego stan. Mezoterapia skóry głowy działa rewitalizująco na skórę, a preparat stosowany podczas zabiegu jest dostarczany w głębokie warstwy skóry.

Zabieg mezoterapii przeznaczony jest dla każdej osoby chcącej poprawić stan swojej skóry lub skóry głowy, niezależnie od płci i wieku. Osoby, które nie ukończyły jeszcze 35 roku życia, mogą poddawać się zabiegowi w celach profilaktycznych i decydować się na mezoterapię skóry wokół oczu – właśnie w tym miejscu najwcześniej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Osoby w wieku 40-50 lat dzięki zabiegowi mezoterapii mogą poprawić elastyczność skóry, która wraz z wiekiem staje się wiotka i często traci promienny i młodzieńczy wygląd.

Jak często warto powtarzać zabieg mezoterapii?

Aby zabieg mezoterapii dał najlepsze efekty warto zdecydować się na serię zabiegów. Salon Mezoterapia igłowa w Gdańsku posiada w ofercie pakiety w atrakcyjnej cenie, które są o wiele korzystniejsze niż wykonanie tylko jednego zabiegu. Specjaliści rekomendują wykonanie serii po około 5 – 8 zabiegów, dzięki czemu efekty będą widoczne od razu, a efekt będzie utrzymywał się przez długi czas.

Mezoterapia Gdańsk – kto wykonuje zabieg?

Zabieg mezoterapii powinien wykonywać lekarz lub kosmetolog, który posiada odpowiednie kwalifikacje i otrzymał certyfikat. Dzięki temu pacjent ma pewność, iż osoba wykonująca zabieg posiada odpowiednią wiedzę oraz umiejętności. W Gdańsku można również przejść odpowiedni kurs, dostępny dla lekarzy i kosmetologów uprawniających ich do wykonywania zabiegu mezoterapii.

Nie powinno wykonywać się mezoterapii u kosmetyczek, ponieważ przez brak wiedzy oraz odpowiednich kwalifikacji mogą nastąpić efekty niepożądane.

Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii

O tym czy pacjent kwalifikuje się do wykonania zabiegu mezoterapii decyduje lekarz lub kosmetolog. Poprzez wstępny wywiad i badanie skóry podejmuje on decyzje, czy nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej jest:
• ciąża i okres karmienia piersią,
• alergia,
• infekcje skóry,
• menstruacja,
• cukrzyca,
• nowotwór,
• przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
• opryszczka.

W przypadku mezoterapii bezigłowej przeciwwskazania dotyczą osób, które:
• mają metalowe elementy w ciele,
• są w ciąży,
• posiadające rozrusznik serca,
• osoby cierpiące na epilepsję,
• osoby borykające się ze stanami zapalnymi skóry.

Efekty zabiegu mezoterapii

Efekty zabiegu mezoterapii widoczne są od razu po zabiegu. Skóra jest jędrniejsza, gładsza i odżywiona, zwiększa się jej elastyczność. W przypadku mezoterapii skóry głowy efekty pojawiają się wraz z momentem odrastania nowych włosów, są one mocniejsze, grubsze i odżywione.

Czy mezoterapia boli?

Zabiegi mezoterapii wykonywane są pod znieczuleniem miejscowym, najczęściej w formie kremu. Zabieg dzięki temu jest bezbolesny.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po zabiegu należy unikać mycia skóry wodą z mydłem, należy używać specjalnych preparatów do pielęgnacji skóry po zabiegach. Na noc należy zastosować krem antybakteryjny, a przez kilka dni trzeba dbać o oczyszczanie miejsc, w których wykonany został zabieg.

Podsumowanie

Zabieg mezoterapii wykazuje natychmiastowe działanie i kierowany jest do wszystkich osób chcących poprawić stan swojej skóry. Podczas wybierania miejsca, w którym zdecydujemy się wykonać zabieg, należy sprawdzić, czy osoby pracujące w danej klinice posiadają odpowiednie kwalifikacje pozwalające na wykonywanie takich zabiegów.

You may also like

Leave a reply

More in Zdrowie

Zdrowie

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa określana jest również jako botoks. Jest ona naturalnie wytwarzana przez bakterie ...