Zakupy

Kominek i podgrzewacz – do czego on właściwie służy?

Kominek to niewielkie naczynie, zazwyczaj ceramiczne lub metalowe, które służy do podgrzewania wosków i olejków eterycznych, aby wypełniać pomieszczenia pięknym zapachem owoców, przypraw czy innych nut zapachowych, z którymi nie możemy się rozstać. Niekiedy bywa używany nieprawidłowo, np. poprzez umieszczenie w nim samego podgrzewacza i w zasadzie nie ma wtedy żadnego spektakularnego efektu.

Jak prawidłowo korzystać z kominka?

Kominek ma nam zastąpić świece i odświeżacze powietrza. Znajdziemy w nim dwie komory, z czego dolna służy do umieszczenia podgrzewacza (małej świeczki – koniecznie bezzapachowej), a górna do umieszczenia wosku lub olejku zapachowego. Rozpalona mini świeca ogrzewa górne partie kominka, przez co to, co umieściliśmy na górze uwalnia zapach otulając nim pomieszczenie w jakim się znajduje.

Woski zapachowe Yankee Candle pachną bardzo intensywnie. Niemal tuż po rozgrzaniu możemy poczuć ich zapach w całym mieszkaniu i cieszyć się nim przez wiele godzin. Warto jednak pamiętać, że aby cieszyć się ulubionymi komponentami zapachowymi, musimy czyścić nasz kominek przy każdej próbie zmiany zapachu. Wystarczy zwykły zabieg pielęgnacyjny w postaci gąbeczki z płynem do naczyń, aby usunąć z kominka używany wcześniej zapach i umieścić w nim nowy.

Jaki kominek wybrać?

Woski Yankee Candle odnajdą się w każdym kominku, zanim jednak się na niego zdecydujemy warto przemyśleć kilka kwestii. Przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo – w kominku używamy ognia – tym samym musi on być odporny na płomienie. Najlepszym rozwiązaniem będą kominki ceramiczne i metalowe, których nie zajmie ogień podczas palenia.  Pomimo tego, że w modzie są teraz rzeczy wykonywane samodzielnie, należy kierować się zdrowym rozsądkiem i bezpieczeństwem swoim oraz bliskich. Kominek wykonany z drewna lub innych materiałów łatwopalnych zagraża nie tylko nam, ale wszystkim, który znajdują się wokół nas.

Jak poradzić sobie bez kominka?

Jeżeli kupiłeś wosk bez wcześniejszego zastanawiania się jak go wykorzystać, albo dostałeś go w prezencie, a nie masz w domu odpowiedniego narzędzia aby go wypróbować, idealnie sprawdzi się gruba i szeroka szklana (np. do whisky) w której umieścisz podgrzewacz, a na nim szklany lub ceramiczny talerzyk z woskiem. Jako podstawę dla podgrzewacza można również wykorzystać mocny słoik lub metalowy garnek, a naczyniem uzupełniającym, w którym umieścisz wosk zapachowy Yankee Candle może być sitko, talerz lub jakiekolwiek inne szklane lub metalowe naczynie, które posiadasz w wyposażeniu mieszkania.

You may also like

Leave a reply

More in Zakupy