Uroda i moda

Jak prawidłowo nałożyć i ściągnąć hybrydę w warunkach domowych?

Lakier hybrydowy na paznokciach nie tylko pięknie wygląda, ale dzięki swojej wytrwałości cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. Wiele z nas podejmuje próbę samodzielnej aplikacji w domu, ale zanim do tego dojdzie warto wiedzieć jak poprawnie przygotować płytkę paznokcia, a co istotniejsze, jak we właściwy sposób usunąć nałożoną już hybrydę aby nie zniszczyć paznokci i cieszyć się ich nieskazitelnym wyglądem.

Od czego zacząć nakładanie hybrydy?

Aby lakier hybrydowy trzymał się na paznokciach przez około 3 lub nawet 4 tygodnie, należy dobrze przygotować płytkę paznokcia. W pierwszej kolejności ważne jest aby obciąć lub odgiąć skórki, żeby nie przeszkadzały przy aplikacji lakierów. Następnie płytkę paznokcia należy zmatowić specjalnym bloczkiem polerskim i warto tutaj pamiętać, że paznokcie delikatnie pocieramy dedykowanym do tego pilnikiem tak, aby nie uszkodzić naskórka. Następnie przyda się odtłuszczacz, dzięki któremu lakier hybrydowy nie będzie odchodził i utrzyma się kilka tygodni. Po tych czynnościach możemy spokojnie przystąpić do nakładania lakierów, w następującej kolejności:

  • Baza pod lakier (jedna warstwa)
  • Lakier hybrydowy (dwie warstwy)
  • Top (jedna warstwa)

Każdy nałożony na paznokieć preparat utwardzamy w lampie UV. Jeżeli podczas aplikacji zdarzy nam się dotknąć utwardzoną już warstwę bazy, lakieru lub topu, musimy pamiętać o ponownym odtłuszczeniu płytki paznokcia. Jeżeli natomiast w trakcie nakładania lakierów dojdzie do zalania skórek lub cokolwiek nie spodoba nam się przy malowaniu paznokci, do momentu aż nie utwardzimy preparatów w lampie, to są one plastyczne i możemy je modyfikować lub usunąć odtłuszczaczem i ponownie zaaplikować.

Jak ściągnąć hybrydę?

Jako że lakier hybrydowy jest twardym i mocnym preparatem, utwardzonym światłem UV, nie zmyjemy go zwykłym zmywaczem do paznokci. Do tego celu przyda się aceton, remover lub frezarka. Aceton i remover nakładamy na palec za pomocą specjalnych plastrów, ale możemy też wykorzystać kuchenną folię aluminiową i waciki kosmetyczne. Owinięty w ten sposób paznokieć trzymamy z preparatem usuwającym hybrydę około 20 minut, po czym usuwamy jej nadmiar np. dedykowanym drewnianym patyczkiem. Minus tych dwóch preparatów jest taki, że potrafią one mocno wysuszyć skórki, albo nie do końca rozpuszczają nałożone warstwy lakierów i trzeba zabieg powtórzyć. Frezarka natomiast jest bardziej precyzyjna, i pozwala całkowicie pozbyć się lakieru wraz z bazą nie uszkadzając płytki paznokcia czy skórek, nie mniej wymaga precyzji i trzeba nauczyć się z nią obchodzić.

Gdzie kompleksowo zrobić zakupy hybrydowe?

Produkty hybrydowe znajdziemy niemalże w każdej drogerii, sklepach internetowych, a nawet na allegro, warto jednak korzystać z miejsc, w których kompleksowo dokonamy wszystkich niezbędnych zakupów. Przykładem może być tutaj sklep podologiczny, w którym zaopatrzymy się nie tyko w lakiery, bloczki polerskie, czy inne przedmioty potrzebne do nałożenia i ściągnięcia hybrydy, ale także sprzęt taki jak profesjonalne lampy UV lub frezarki. Warto mieć też na uwadze, że hurtownie czy sklepy podologiczne to miejsca, w których zaopatrują się salony kosmetyczne, więc korzystając z takich rozwiązań możemy być pewni, że inwestujemy w profesjonalny i dobry jakościowo produkt.

You may also like

Leave a reply

More in Uroda i moda